Skip to main content

Prehliadky

Zákonná preventívna prehliadka

Je hradená zo zdravotného poistenia raz za 2 roky a pokrýva len nevyhnutný rozsah výkonov stanovených zákonom.

Komplexná preventívna prehliadka

Pre hĺbkové posúdenie zdravotného stavu odporúčame vyšetrenia nad rámec zákonnej prehliadky, ktoré poskytnú komplexný obraz o zdravotnom stave. Komplexný obraz o zdravotnom stave získate za výhodný doplatok ku zákonnej preventívnej prehliadke . Rozšírené laboratórne odbery (Pečeňové parametre, Cholesterol, Mineralogram, CRP a Quick test na zrážavé faktory) Ak máte záujem o vyšetrenia nad rámec zákonnej preventívnej prehliadky, oznámte to zdravotnej sestre najneskôr pri odbere

Pozrieť cenník

Prehliadka do zamestania

Pri prehliadke do zamestnania je potrebné vyplnené tlačivo zamestnávateľom. S vyplnenými faktormi práce a prostredia, kategóriou práce, druhom vykonávanej práce, názvom zamestnávateľa a údajmi zamestnanca. Bez týchto údajov lekár nevie určiť aké vyšetrenia musíte pre vašu budúcu prácu podstúpiť.  Podľa druhu vykonavánej práce budete možno potrebovať vyšetrenie u špecialistu (ORL, očné..), v prípade potreby sa vykoná EKG alebo odber krvi. Presné informácie vám poskytneme v ambulancii.

Predoperačné vyšetrenie

Je potrebné sa objednať na odber krvi 1-2 týždne pred operáciou. Po dovŕšení 60 rokov potrebný aj RTG hrudníka (žiadanku Vám vypíšeme na ambulancii.) S výsledkami je možné sa objednať na dokončenie predoperačného vyšetrenia (anamnéza, fyzikálne vyšetrenie, EKG, odporúčania predoperačnej prípravy).

Termín si prosím dohodnite telefonicky  0944 244 254

Prehliadka na vodičský preukaz A,B

Orientačne vyšetríme zrak, sluch,farbocit.Ak sú potrebné ďalšie vyšetrenia odporúčime Vám vyšetrenie u špecialistu.

Prehliadka na vodičský preukaz C,D,E,M,F

Vyšetrenie vodiča pre kategórie vodičských oprávnení C, D, E, M, F je potrebné každých 5 rokov. V prípade potreby ďalších vyšetrení vám odporučíme návštevu u špecialistu. Po dovŕšení 65 rokov sa prehliadky vodičov vykonávajú každé 2 roky. Súčasťou je aj psychologické vyšetrenie.

Čo Vás čaká na preventívnej prehliadke

Registrácia

Termín preventívnej prehliadky u všeobecného lekára si vopred telefonicky dohodnite. Urýchlite tým vybavenie prehliadky, znížite čas strávený v čakárni a znížite riziko nákazy od ostatných pacientov.  Zdravotná sestra Vás objedná na laboratórne odbery.

Dohodnite si termín na tel. čísle 0944 244 254
Budete potrebovať aj dotazník, ktorý vyplníte TU.

01

Laboratórne odbery

Laboratórne rozbory krvi,moču, prip iFOB test  poskytnú lekárovi údaje o vašom zdravotnom stave. Zdravotná sestra vám tiež zmeria tlak, tepovú frekvenciu, výšku a hmotnosť. Zároveň vyšetrí váš zrak, farbocit a sluch.

02

Anamnéza

Lekár s vami prekonzultuje vašu osobnú, rodinnú a sociálnu anamnézu, subjektívne ťažkosti a návyky, aby sa dozvedel čo najviac o vašom zdravotnom stave a zdravotných rizikách.

03

Fyzikálne vyšetrenie

Lekár vás komplexne vyšetrí. Vyšetrí ústnu dutinu, krk, lymfatické uzliny, štítnu žľazu, srdcové ozvy, dýchanie, deformity chrbta a hrudníka, obličky, brucho, dolné končatiny na opuchy a kŕčové žily, vyšetrenie kože.

04

Diagnostický záver

Doporučenia na zlepšenie a udržanie optimálneho zdravotného stavu, návrhy na ďalšie vyšetrenia, písomná záverečná správa.

05